Fizisko aktivitāšu nodarbības

PACIENTU IEVĒRĪBAI

Pieteikties uz dienas stacionāru vai speciālistu vizītēm var izmantojot elektronisko pieteikšanās formu www.dzintari.lv, vai zvanot pa tālruni +371 67754 811

IERODOTIES KLĪNIKĀ :

Atrodoties klīnikas telpās pacientam obligāti un visu laiku jālieto sejas maska
Ierašanās klīnikā tikai noteiktajā laikā
Vēlams ierasties 10 – 20 minūtes pirms noteiktā laika, lai savlaicīgi reģistrētos un nokārtotu visas formalitātes
Līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments (Pase vai ID karte)
Uzrādīt arī iepriekšējos ārstu izmeklējumus, izrakstus, norīkojumus un citus medicīniskos dokumentus

ATCERIETIES!

Ievērot 2 m distanci vienam no otra;
Rūpīgi un regulāri mazgāt rokas;
Dezinficēt rokas ar dezinfekcijas līdzekļiem
Ja noteikta pašizolācija vai karantīna, pakalpojumus klātienē saņemt ir aizliegts.
Ergonomija ikdienas aktivitātēs grupā

 

Nodarbības mērķi un uzdevumi:

– Uzzināt – cik ļoti patiesībā varam sevi pasargāt pielietojot ergonomiju darbā un ārpus tā;
– Noskaidrot ikdienas aktivitāšu intensitāti;
– Vingrinājumi starp darba pauzēm, lai justos modrs un možs;
– Uzzināsiet, kādi ir labākie vingrojumi pie darba galda;
– Uzzināsiet, ko darīt, kad jūtamies stīvi, ar noguruma sajūtu un lielu nastu uz pleciem;
– Uzzināsiet, kādi palīglīdzekļi var atvieglot ikdienas aktivitātes gan darbā, gan ārpus tā.

Nodarbības gaita:

Izskaidrot ikdienas aktivitāšu būtību un nepieciešamību, kā arī sniegt ieteikumus, kā uzlabot sev ikdienā pašsajūtu. Elpošanas vingrinājumi, aktīvi, dinamiski un izometriski vingrojumi, vingrojumi pie darba galda, vingrojumi uz koordināciju un līdzsvaru un dziļo stabilizējošo sistēmu. Ergonomijas pamatlīdzekļu pielietojums ikdienā un to daudzpusīgo iespēju klāsts ikdienas aktivitāšu veicināšanai.

Nodarbība notiek, ja ir slikti laika apstākļi – nūjošanas vietā.

PILATES grupā

PILATES ir unikāla treniņu sistēma, kam nav ierobežojuma – sabalansētai un simetriskai muskulatūras attīstībai. Šī sistēma noteikti noderēs:

– Tiem, kas nodarbojas ar fiziski smagu darbu;
– Cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu;
– Tiem, kas nekad nav nodarbojušies ar sportu;
– Cilvēkiem ar lieko svaru;
– Tiem, kam ir vēnu problēmas;
– Vecāka gada gājuma cilvēkiem;
– Sievietēm pēcdzemdību periodā;
– Tiem, kam ir problēmas ar mugurkaulu.

Stretching (stiepšanās) grupā

Stretching (stiepšanās) ir vingrošanas nodarbība, kas attīsta ķermeņa elastību, locītavu kustīgumu un dod iespēju atbrīvoties no uzkrātā saspringuma. Stretching nodarbība ir lielisks veids, kā uzlabot stāju, kopējo mugurkaula stāvokli, atbrīvoties no stresa, uzlabot darbaspējas.

Nodarbības pamatā ir stiepšanās elementi un pozīcijas noturēšana uz 20-30 sekundēm. Nodarbība notiek lēnā tempā, bez uzrāvieniem, mierīgā atmosfērā. Taču tā nav tikai stiepšanās vien. Streching vingrojumi iedarbojas uz organismu kompleksā veidā, tie labvēlīgi ietekmē psihi, sekmē atbrīvotību, atjauno muskuļu funkcijas un noskaņo tās darbam. Rezultātā muskuļu audi tiek pagarināti, apgādāti ar skābekli, sekmējot tajos vielmaiņas procesus un paātrinot toksīnu izvadīšanu.

Šī vingrošana der jebkura vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības līmeņa cilvēkiem. To var apvienot ar ārstniecisko vingrošanu un citām aktivitātēm. Nodarbību vada fizioterapeite Marina Griņina.

Jogas nodarbība grupā

Joga ir veselība, fizisko un garīgo spēku harmoniskais līdzsvars jebkurā brīdī. Nodarbību rezultāti rodas salīdzinoši ātri, veicina pašmotivāciju nodarbībās apgūto praktizēt patstāvīgi un regulāri. Joga ir pieejama visiem un neprasa īpašas iemaņas, talantu, vecumu un veselības stāvokli.

Vārds JOGA nozīmē vienot, savienot. Lai garīgi pilnveidotos, ir arī jāpanāk fiziska, intelektuāla un emocionāla harmonija. Tātad joga nozīmē sevis kā ķermeņa, gara un intelekta attīstīšana. Joga palīdz labāk izprast sevi, citus cilvēkus un attiecības ar apkārtējiem. Jogu var salīdzināt ar mīlestības būtību. Vispirms tā iemāca patiesi mīlēt pašam sevi, lai varētu mīlēt citus. Jogas nodarbības uzlabo mūsu ikdienišķo dzīvi.

Viena no galvenajām idejām jogā ir prāta kontrole. Ja spējam kontrolēt un disciplinēt sava prāta darbību, tad arī spēsim sasniegt izvirzītos mērķus. Joga arī uzsver pozitīvās domāšanas spēku. Joga ietekmē ne tikai mūsu apziņu, bet arī zemapziņu. Protams, tā palīdz dažādu slimību profilaksē, uzlabo fizisko pašsajūtu, atbrīvo no muguras sāpēm vai cita veida veselības traucējumiem, mazina stresu un depresiju, palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem vai vienkārši atklāj dzīvē ko jaunu.

Joga nav lieli muskuļi, bet slaidums un elastīgums, slaida stāja un gatavība pareizai darbībai. Joga ir pārliecināšanās savos spēkos. Joga ir prasme daudz labi strādāt, un pilnvērtīgi atpūsties, kā arī disciplīna un ilgmūžība.

3 jogas ceļa pamatprincipi jeb sastāvdaļas:

– Īpaši fiziski vingrojumi – Asanas
– Elpošanas vingrinājumi – Pranajama
– Darbs ar apziņu – Meditācija.

Ir daudz dažādu jogas skolu un virzienu, bet nodarbību vadītāja fizioterapeite Marina Griņina, sintezējot elementus no dažādām jogas metodēm, tai skaitā arī Hatha jogas, Nada (skaņu vibrāciju) jogas un Tibetas jogas, veidojusi savu, ikvienam pieejamu un efektīvu tehniku kopumu, ko aicinām apgūt un izbaudīt grupu nodarbībās.
Lūgums uz nodarbībām ierasties ērtā apģērbā, kājās – zeķītes vai vingrošanas čībiņas.

Ārstnieciskā vingrošana grupā

Ārstnieciskā vingrošana ir piemērota gan ārstniecības, gan profilaktiskos nolūkos. Vingrojumi ir jāizpilda ilgstoši un sistemātiski, pakāpeniski palielinot slodzi. Pareiza vingrojumu izpilde uzlabo asinsrites, elpošanas un gremošanas orgānu darbību, kā arī stimulē centrālo nervu sistēmu. Izmantojot koriģējošus vingrojumus, iespējams samazināt vai novērst dažādas ķermeņa deformācijas, piemēram, nepareizu stāju.

Piedāvājam dažādus mugurai saudzīgus vingrojumu kompleksus veselībai un skaistumam. Fizioterapijas vingrojumi ir mugurai saudzīgi un muguras veselību veicinoši. Ārstnieciskā vingrošana ir gan droša un efektīva veselības profilaksei un ārstēšanai, gan uzlabo ķermeņa vispārējo fizisko sagatavotību, kas vajadzīga ne tikai sportā, bet arī ikdienas dzīvē. Vingrojumi nodrošina mugurkaula veselības profilaksi, lai saglabātu stingras mugurkaula saites un vingru muguru.

Nūjošana grupā

Nūjošana ir kļuvusi par mūsu gadsimta vienu no populārākajiem sporta veidiem. Būtiski, ka ar nūjošanu iespējams nodarboties jebkurā vecumā un jebkurā gadalaikā. Viss, kas nepieciešams, lai nūjotu – labs noskaņojums un īpaši šim sporta veidam paredzētas nūjas.

Tomēr jāatceras, ka svarīgi ir nūjot pareizi, ko jūs iemācīsieties ar mūsu speciālistu palīdzību.

Nūjot ir veselīgi, jo nūjošana:

• kliedē sāpes un muskuļu sasprindzinājumu plecu un skausta apvidū. Īpaši noderīga nūjošana ir
sēdoša darba darītājiem;
• saudzē locītavas – tās tiek noslogotas par 30% mazāk, nekā, piemēram, soļojot;
• veicina veselīgu miegu, pamazām atvieglo muguras sāpes;
• uzlabo organisma apgādi ar skābekli;
• ir labas zāles pret galvassāpēm, ko izraisa ilgstoša sēdēšana;
• veicina veselīgu sirds un asinsrites sistēmas darbību;
• vienmērīgi nodarbina aptuveni 90% no visas ķermeņa muskulatūras;
• ir efektīvs novājēšanas līdzeklis (nūjojot stundas laikā tiek sadedzinātas aptuveni 400 kalorijas);
• ir saudzējoša iespēja tiem, kuri ilgāku laiku nav sportojuši un kuru ķermenis ierūsējis mazkustīguma dēļ;
• ir dabisks, patīkams un veselīgs līdzeklis pret stresu;
• veicina tā dēvētā “laimes hormona” jeb endorfīna veidošanos organismā, rada gan fizisku, gan emocionālu labsajūtu. Nūjošana veicina endorfīna izdalīšanos, kas mazina sāpes un uzlabo garastāvokli, kā arī samazina kortizola līmeni asinīs, kas saistīts ar stresa palielināšanos un depresiju;
• pamazām atvieglo muguras sāpes.

Teipošana

Šī ārstniecības metode ir nepieciešama, lai veicinātu atveseļošanās procesus organismā, iedarbojoties uz balsta – kustību sistēmu, nervu un asinsrites sistēmu, sekojošos gadījumos:

– Hronisku sāpju ārstēšanai (piemēram, muguras sāpes, galvas sāpes, sāpes plecā u.c.)
– Pēc traumām (sastiepums, locītavu samežģījumi, muskuļu plīsumi, lūzumi u.c.)
– Pēcoperāciju rētu un to komplikāciju mazināšanai
– Pēcoperāciju radītās sekas (iekaisuma samazināšanai, tūskas mazināšanai, asinsrites atjaunošanai un limfas cirkulācijai).

Šo metodi var izmantot gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī grūtniecēm, lai mazinātu sāpes mugurā.

Procedūras laikā fizioterapeits veic klienta izmeklēšanu, novērtē pasīvo un aktīvo kustību apjomu, pārbaudi veicot, balstoties uz kustību – balsta aparāta principu. Kā rezultātā speciālists izvēlas speciālu tehniku un teipa lenti/aplikāciju, balstoties uz pacienta problēmzonām. Lai uzlabotu veselību ar šīs metodes palīdzību, nav nepieciešamas nekādas ķīmiskas vielas. Pats teips turas 4-7 dienas.