Klīnika Dzintari | Terapeitiskās grupu nodarbības
16652
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16652,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Terapeitiskās grupu nodarbības

Terapeitiskās grupu nodarbības

Nereti pastarpinātā terapeitiskā veidā var maigāk tuvoties sev un meklēt risinājumus ar netipiskiem paņēmieniem.

Kompleksā terapeitiskās atveseļošanās kursa ietvaros “Klīnikā Dzintari” ikvienam ir iespēja apmeklēt šādas nodarbības:

Ķermeņa relaksācija grupā

Doma par cilvēka psihes un ķermeņa vienotību ir ar senu vēsturi. Ķermeņa fiziskās problēmas iesākumā rodas mūsu domās un jūtās, ja tās neuzklausam, nesakārtojam un neuzlabojam, tad ar laiku problēmas parādās fiziskajā ķermenī, visbiežāk kā slimības un traumas. Fiziskais ķermenis ķermeņa terapijā – relaksācijā tiek pielīdzināts zemapziņai, kurā glabājas visa informācija – ne tikai apzinātā, bet arī neapzinātā.

Ķermeņa relaksācijas grupu nodarbības galvenais mērķis ir samazināt spriedzi emocionālājā un muskuļu līmenī.

Kam tas ieteicams? Klientiem, kuriem ikdienā ir muskulatūras sasprindzinājums, pastiprināta trauksme, grūtības atbrīvoties no nemitīgas un neproduktīvas domāšanas, pēc pārslodzēm, klientiem, kuri jūtas emocionāli un fiziski iztukšoti, ir grūtības aizmigt, grūtības paļauties – uzticēties otram vai vienkārši vēlas izbaudīt patīkamu relaksāciju utml.

Ko no tā var iegūt? Mazināt spriedzi muskuļos, sajust vieglumu ķermenī, mazināt sāpes, ļaut nomierināties prātam, līdzsvarot emocionālo stāvokli utml.

Kā tas notiek? Nodarbība ilgst aptuveni vienu stundu. Tehnikas galvenais princips ir lēnas, plūstošas kustības un viegli pieskārieni ķermenim, kuru laikā klientam nekas nav jādara.

Uz nodarbību ieteicams nākt brīvā apģērbā.

Gongu meditācija

Ja vēlaties pamēģināt šo unikālo terapiju, pieteikšanās pa mob.t. 29549983

Gongu skaņu terapija ir ļoti sena, dziļa un neparasta dziedniecības un meditācijas prakse. Šī terapija/dziedniecība dziļi iedarbojas kā uz apkārtējo vidi, telpu, tā arī uz cilvēku, visu dzīvo organismu. Gongu skaņa vai Visuma balss ir neizsmeļama, atjaunojoša, dziedinoša dzīvības enerģija, kas ietekmē visu – domas, vārdus, darbību, organismu/šūnu.

Rietumu pasaulē Gongs un Tibetas dziedošie trauki ir ienākuši no Austrumiem ne tik sen. Ikviens Rietumvalstu cilvēks, kurš dzīvojis ļoti atšķirīgā kultūrvidē, ar citādākām tradīcijām, kā Austrumu kultūras ļaudis, iepazīstoties ar šo sakrālo, sen seno instrumentu, nonāk ļoti dziļās pārmaiņas sevī. Gongs un Tibetas dziedošie trauki savā patiesajā būtībā ir unikāli, jo atklāj Jums ceļu pie sevis un Radītāja veidotā Visuma – un šajā ceļā ir jābūt gatavam sevi burtiski iepazīt no jauna! Jo Visuma skaņas patiesais spēks, neļauj Jums palikt neīstam – tā kārtu pēc kārtas noloba visas Jūsu maskas, izsmeļ visas duļķes, atbrīvo no visām nastām. Tas ir neparasts un daudzpusīgs process – tā kā atdzimšana, kurā Jums nākas pieņemt šīs transformācijas un vērot pārmaiņas. Gonga skaņas, Visuma balss palīdz Jums sadzirdēt Augstāko apziņu un savu dvēseli, sadzirdēt patiesību.

Meditāciju vada Reiki skolotāja un Gongu meistare, skaņas terapeite Krista Džulija Kirkupa.

Dalībnieka maksa nodarbībai grupā (tikai skaidrā naudā) 20 EUR.

Līdzi ņemiet siltas zeķes un sedziņu.

Mākslas terapija

Ikvienā cilvēkā slēpjas mākslinieks, un mākslas terapija ir iespēja izmantot savu radošo potenciālu, vienlaikus paužot savas emocijas un pārdzīvojumus. Terapija ir vērsta uz personības atklāsmi un pašizziņu, agresijas un citu negatīvu emociju izlādi, apspiesto jūtu izpaušanu. Terapijas ideja balstās uz dažādu materiālu – krāsu, papīra, ūdens, māla, stikla – izmantošanu, kas klientam ļauj ieraudzīt savas tā brīža emocijas paša radītajā darbā. Respektīvi, klienta izveidotais mākslas darbs darbojas kā viņa emociju un pārdzīvojumu spogulis. Turklāt šis darbs ne tikai norāda uz indivīda grūtībām, bet arī palīdz ieraudzīt to risinājumu.

Mākslas terapijas nodarbības ir īpaši piemērotas dziļu personīgu pārdzīvojumu gadījumos, kad klients nespēj savas emocionālās problēmas un pārdzīvojumus paust verbāli.

Tematiskās, izglītojošās grupu nodarbības psihologa vadībā

Tematiskās grupu nodarbības tiek realizētas kā psihologa un vairāku grupas dalībnieku saruna par dažādiem praktiskiem vai problemātiskiem psiholoģiskiem jautājumiem.

Šajā grupā jūs saņemsiet sapratni, atbalstu un sev interesējošo informāciju. Dažkārt apziņa “es neesmu vientuļš savā problēmā” ir labs sākums risinājumam. Nodarbību laikā dalībnieki tiek aicināti dalīties ar savām domām, jūtām, pieredzi, taču dalībnieki var izmantot arī savas tiesības noklusēt. Grupā izteiktā personīgā informācija paliek grupas robežās.

Uzmanības un apziņas aktivizācijas treniņš (autogēnais treniņš)

Stress ir mūsdienu dzīves neizbēgama sastāvdaļa, un ikviens no mums meklē veidus, kā cīnīties ar stresa izraisītajām negatīvajām sekām (paaugstinātu asinsspiedienu, paātrinātu sirdsdarbību un elpošanu, muskuļu spriedzi, paaugstinātu trauksmes līmeni). Mēs varam nodarboties ar sportu, doties pie dabas, varam izrunāties ar draugiem vai klausīties mūziku. Katram no mums jau ir savi paņēmieni, kā tikt galā ar trauksmi, nemieru vai pat nomāktību un depresīvām domām. Starp efektīvākajiem, mūsdienu zinātnes atzītākajiem pašpalīdzības veidiem jāatzīst Apzinātības prakse un dažādas uzmanības un apziņas aktivizēšanas tehnikas. Tas nozīmē, ka nodarbībās tiek izmantotas gan dažādas apzinātības meditācijas, vizualizācijas, gan pašsuģestijas, autogēnā treniņa un relaksācijas tehnikas.

Apzinātības meditācijas trenē spēju būt “šeit un tagad”, tas ir treniņš, kura rezultātā ir iespējams iegūt daudz noturīgāku spēju dzīvot realitātē, samierināties ar pagātni, gūstot no tās vērtīgo pieredzi, un ar pozitīvismu un paļāvību lūkoties nākotnē. Šīs meditācijas attīsta dziļāku un apzinātāku spēju rūpēties par sevi un līdz ar to daudz veselīgāk pārvarēt grūtības. Tie ir ne tikai mērķtiecīgi vingrinājumi stresa mazināšanai, tā ir arī atklāta saruna pašam ar sevi, izmantojot tēlus un simbolus.

Jūs apgūsiet relaksācijas tehnikas, mācīsieties pieņemt un atslābināt savu ķermeni, pieņemt, atslābināt un aktivizēt savu apziņu, izmantot vizualizācijas tehnikas.

Runājot par šo vingrinājumu efektu un ietekmi uz cilvēka pašsajūtu, var izdalīt divas sfēras: fizioloģisko un psiholoģisko. Pie fizioloģiskiem efektiem var pieskaitīt tādas ķermeņa reakcijas kā sirdsdarbības un elpošanas ritma palēnināšanos, muskuļu atslābinājumu un asinsspiediena pazemināšanos. Savukārt, pie psiholoģiskiem efektiem var minēt trauksmes līmeņa un noguruma izraisīto seku pazemināšanos, noturības veicināšanu stresa situācijās, kā arī vispārējās emocionālās labsajūtas uzlabošanos.

Nodarbību laikā iegūtās prasmes un pieredze tiek izmantotas atgriežoties ikdienas dzīvē, kas ļauj jūtami uzlabot spēju mazināt stresa izraisītās sekas, efektīvāk cīnīties ar trauksmes stāvokļiem, bezmiega problēmām, kā arī vienkārši attīstīt ikviena iekšējos resursus.

Geštaltterapija

Geštaltterapija kā viena no terapijas metodēm palīdz indivīdiem pilnveidot sevi, kā arī pārvarēt psiholoģisku traumu sekas. Terapijas ietvaros cilvēkam tiek rosināts koncentrēties uz pašreiz jeb „šeit un tagad” notiekošajiem procesiem. Ar Geštaltterapijas palīdzību cilvēks iemācās veidot līdzsvarotas attiecības ar apkārtējo pasauli, pieņemt savas stiprās un vājās puses, kā arī ņemt no apkārtējās pasaules tieši un tikai to, kas viņam patiešām nepieciešams. Geštaltterapija iemāca cilvēkiem izdarīt izvēles, apzināties savas jūtas un vajadzības.

Galvenās problēmas, kas tiek risinātas ar Geštaltterapijas palīdzību, ir indivīda iekšējas problēmas, savstarpējo attiecību problēmas, ģimenes problēmas, personiskās izaugsmes problēmas, attīstības krīzes, psiholoģiskas traumas, sēras, zaudējums, problemātiski sapņi, psihosomatika.

Mūzikas terapija

Nodarbību laikā starp klientu un terapeitu norisinās specifiskas muzikāli-terapeitiskas aktivitātes. Klientam piemērotas mūzikas terapijas metodes pielietojums palīdz risināt dažādas fiziskas un emocionālas problēmas, piemēram, mazināt trauksmi, nervozitāti, hroniskas sāpes, sirdsdarbības, miega, ēšanas traucējumus, depresiju un nomāktību. Mūzikas terapija palīdz atgūties pēc dažādām fiziskām vai psihiskām traumām, ķirurģiskām operācijām, insulta sekām, kā arī vēža slimniekiem pirms un pēc operācijām vai ķīmijterapijas.

Klientiem, kuriem nav izteikti veselības traucējumi, bet ir vēlme vairāk izzināt un saprast sevi, mūzikas terapijas pieredze gan individuāli, gan grupā dod iespēju atklāt sevī neredzēto, nedzirdēto, vēl neizzināto. Ar šīs terapijas palīdzību klientiem ir iespēja izlaist brīvībā sakrājušos neaptvertos talantus, spējas, emocijas un dvēseles spēku.

Kustību un deju terapija

Kustību un deju terapijas ideja balstās pārliecībā, ka indivīda ķermenis un psihe ir savstarpēji mijiedarbīgas sistēmas. Tas nozīmē, ka caur kustībām cilvēkam ir iespēja paust savas domas, emocijas un pārdzīvojumus. Terapijas ietvaros cilvēka ķermenis darbojas kā starpnieks starp cilvēka prātu un viņa kustībām. Izmantojot dejas kustību, uz āru laužas tās emocijas un pārdzīvojumi, kas bija apspiesti un nobloķēti cilvēka ķermenī.

Terapija palīdz cilvēkiem labāk izprast un pieņemt savu ķermeni, kā arī izprast sevi, izpausties, atbrīvoties, atjaunot dzīves prieku un labsajūtu. Vienlaikus nodarbības ietvaros klients mijiedarbojas ar citiem grupas locekļiem, jo kustības un dejas tiek īstenotas gan pārī, gan grupās.

Personīgās izaugsmes grupa

“Cilvēks spēj iepazīt sevi tikai citu cilvēku vidū”, Johans Volfgangs fon Gēte

Ja Jums pietrūkst spēka un pārliecības savos lēmumos un darbībā, ja vēlaties saprast savas dzīves patiesās vēlmes, intereses un mērķus, ja vēlaties atgūt “iekšējos spēkus”, harmoniju un pārliecību par to, ko jūtat, ko darat un kurp ejat, ja vēlaties sevi pilnveidot, atrast sevī jaunas radošas pielāgošanās metodes – tad, iespējams, šī izaugsmes grupa ir piemērota tieši Jums.